Letnia przerwa wakacyjna w szkole to najlepszy czas na prowadzenie większych prac remontowych. Tak też dzieje się w budynku I Liceum Ogólnokształcącym w Kolnie. Planowane prace remontowe idą pełną parą.

O postępach prowadzonego remontu mówił Dyrektor Liceum Zdzisław Śliwecki.

„Szkoła cały czas jest remontowana. Jesteśmy w trakcie remontu generalnego, części parterów oraz klatek schodowych. Prace są już zaawansowane widać już zmiany, które tu nastąpią. Parter nabierze nowego kolorytu, znikną już stare lastriko, stare lamperie, natomiast pojawią się już w nowej odsłonie podłogi, podwieszany sufit. Pojawi się też nowa szatnia. Stare metalowe konstrukcje zostały usunięte. Czytelnia będzie też w nowej odsłonie. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu uczniom i nie tylko i rodzicom, oczywiście wszystkim odwiedzającym naszą szkołę.

Pamiętamy o dostosowaniu dla osób niepełnosprawnych czyli te wszystkie elementy będą tutaj uwzględnione. Ten remont zakończy się w terminie, w sierpniu i uczniowie 2 września będą już w nowym miejscu w szkole” - mówił Zdzisław Śliwecki.

Szkołę odwiedzili Starosta Kolneński Tadeusz Klama i Wicestarosta Karol Pieloszczyk. Starosta mówił o prowadzonych pracach remontowych i ich wpływie na wygląd pomieszczeń i na przyszłość szkoły.

„Wakacje są okresem wyjątkowym, dla niektórych to okres pełen wypoczynku, dla niektórych pracowitym. W przypadku naszym, uczniowie wypoczywają, kadra wypoczywa, a my wzięliśmy się za remont parteru naszego liceum. Trwa remont kapitalny, począwszy od podłóg, ścian, wymiany wszystkich instalacji. Chcemy żeby to wyglądało nowocześnie -  inaczej.

Zdecydowaliśmy się na taki remont w ramach środków własnych - prawie 800 000 zł,. Chcemy poprawić warunki pobytu uczniów, poprawić warunki pracy personelu i przede wszystkim tym wyglądem zachęcać wszystkich, nowych uczniów, żeby przychodzili i uczyli się w naszej szkole” – mówił Tadeusz Klama.

Prowadzony remont został sfinansowany ze środków własnych Powiatu Kolneńskiego. Prace zostaną zakończone w ostatnich dniach sierpnia.