Uczniowie z “zerówki” ze Szkoły Podstawowej nr 1. odwiedzili Starostwo Powiatowe w Kolnie. Na sali konferencyjnej byli gośćmi Starosty i Wicestarosty, którzy czytali im bajki. To część akcji “Kolneńskie Vipy czytają dzieciom". Akcja ma zachęcać najmłodszych do tego, żeby sięgali po książki.

 

Zachęcamy najmłodszych do czytania

 ”Cały nasz świat to czytanie i mówienie. Od tego się wszystko zaczyna. Dlatego chcemy dzieci zachęcać, żeby przyszły, zobaczyły i posłuchały. Teraz nie czytamy dużo książek, dlatego zachęcamy maluchy, żeby zaczęły to robić. Zaczynamy od takich prostych bajeczek. Pamiętajmy, że przez poznanie liter poznajemy cały świat. - mówił Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

 

Uczniowie odwiedzili Starostwo pod opieką nauczycielki, Anety Podlaskiej. Jak mówiła, czytanie dzieciom ma bezpośredni wpływ na ich rozwój.

 

Czytajmy dzieciom książki 

“To rozwija ich wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a przez to, że wzbogaca się ich słownictwo, ich wypowiedzi są pełniejsze, a wyobraźnia działa lepiej. A to wpływa na ogólny rozwój dziecka. Jest to bardzo ważne, żeby czytać dzieciom książki. Przez to one się rozwijają, lepiej się komunikują, dlatego jest to bardzo istotne. To czynność niezbędna w ich rozwoju.” - mówiła Aneta Podlaska.

 

W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dlatego do czytania zachęcali przede wszystkim bibliotekarze, ale także samorządowcy i znane osoby z Powiatu Kolneńskiego. Nagrania, na których czytają książki najmłodszym są publikowane na profilu Powiatowej Biblioteki Publicznej w mediach społecznościowych.