Łomżyńskie Pogotowie ma teraz nową filię w Kolnie. Dzisiaj oficjalnie otwarto budynek, w którym będą pracowali ratownicy medyczni. Są tam pomieszczenia dla pracowników, ale także ogrzewane garaże dla karetek. Dzięki temu samochody są cały czas gotowe do jazdy. Poprzednio, zwłaszcza zimą, ich przygotowanie zajmowało bardzo dużo czasu.

Podkreślała to dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, Ewelina Potaś.

“Od 1993 roku Zespół Ratownictwa Medycznego wynajmował pomieszczenia od Szpitala.  Ale nasz sprzęt się rozwijał i rosły nasze potrzeby. Dlatego zdecydowaliśmy się na wybudowanie nowej siedziby w Kolnie. Nasi pracownicy będą teraz pracowali w bardziej komfortowych warunkach, ale przede wszystkim będzie to służyło mieszkańcom całego Powiatu Kolneńskiego. Bo dzięki temu, że karetki mają też odpowiednio przygotowane garaże, są od razu gotowe do wyjazdu. A bardzo dużo czasu zajmowało oczyszczanie ich ze śniegu czy odmrażanie.” - mówiła Ewelina Potaś.

Podczas otwarcia filii Pogotowia, Powiat Kolneński reprezentował Starosta, Tadeusz Klama. Jak mówił jej stworzenie to dobra wiadomość dla mieszkańców Powiatu.

“To jest uzupełnienie systemu ochrony zdrowia, który jest w Powiecie. Jest nowy budynek, ale przede wszystkim ludzie, którzy będą w nim pracowali każdego dnia. I dbali o zdrowie mieszkańców Powiatu. Będą mogli sprawniej i szybciej reagować na wszystkie wezwania.” - mówił Tadeusz Klama.

Kolneńska filia Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży jest zlokalizowana przy ulicy Sienkiewicza 7 w Kolnie. Podczas oficjalnego otwarcia, Starosta przekazał ratownikom medycznym symboliczny prezent.

W uroczystości uczestniczył Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Marek Olbryś, Burmistrz Kolna, Andrzej Duda, a także samorządowcy z Powiatu Kolneńskiego i Łomżyńskiego.