Zakończył się finał Powiatowego Konkursu o tytuł Mistrza Interpretacji „Czytać każdy może…” dla osób powyżej 55 roku życia. Uczestniczyło w nim 14 osób wyłonionych w eliminacjach środowiskowych, w gminnych bibliotekach. Odbył się w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie. Komisja etapu finałowego wyłoniła 5 laureatów, a pozostałych uczestników nagrodziła upominkami. Każdy uczestnik otrzymał dyplom.

"Konkurs ten miał na celu rozwijanie wrażliwości na prozę i umiejętności odbioru dzieł literackich oraz popularyzację polskiej literatury i czytelnictwa. Ważne też, aby współzawodniczyć w miłej atmosferze.

Podczas eliminacji środowiskowych trudno było zainteresować ludzi i zachęcić do udziału w konkursie. Udział w nim wymagał często przełamywania barier, lęków czy obaw." - powiedziała Jolanta Dudzińska Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kolnie

Starosta Kolneński Tadeusz Klama podziękował wszystkim osobom odpowiedzialnym za zorganizowanie i przebieg konkursu. Szczególnie podziękował uczestnikom wręczając im nagrody.

Laureatami konkursu zostali:

• Zofia Konstanty