Samorząd Powiatu Kolneńskiego otrzymał ponad 11 milionów złotych na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych w Kolnie. Za otrzymane pieniądze zostanie zbudowana nowoczesna hala sportowa o funkcjach: sportowej, rekreacyjnej i kulturalnej.

Samorządy powiatu kolneńskiego w tej edycji Polskiego Ładu otrzymały ponad 60 milionów złotych. Starostwo Powiatowe w Kolnie - jako jednostka - otrzymało kwotę ponad 11 milionów złotych na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych w Kolnie. To bardzo oczekiwana inwestycja, dlatego że mamy tam prawie 500 uczniów, obiekt w tej chwili wymaga dużego remontu i sala nie jest za duża. Także zmodernizowana hala będzie służyła przez wiele lat - mówił Starosta Kolneński Tadeusz Klama.

Hala sportowa będzie dostosowana do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego oraz prowadzenia rozgrywek sportowych z udziałem widzów. Pełnowymiarowe boisko do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej umożliwi rozgrywanie meczów. W razie potrzeby powierzchnia boiska może być podzielona kurtynami w celu prowadzenia zajęć w 3 grupach. Na trybunach będzie 194 miejsc siedzących i 4 miejsca dla osób na wózkach inwalidzkich. Poza tym zaplecze sali udostępni 4 przebieralnie z natryskami i WC.

W związku z prowadzeniem tej inwestycji zostanie wykonana rozbiórka istniejącej sali gimnastycznej wraz z łącznikiem, budowa parkingu, drogi pożarowej i niezbędnej infrastruktury technicznej. Zostanie wybudowany zjazd do ulicy Konopnickiej. Nowopowstały budynek będzie wymagał również podłączenia: kanalizacji deszczowej i sanitarnej, węzła cieplnego. Zostaną przebudowane dwie linie kablowe niskiego napięcia. W budynku powstanie instalacja centralnego ogrzewania, elektryczna, logiczna. W Sali będzie funkcjonował system nagłośnieniowy.