Odbyły się dożynki parafialne w Łosewie, których organizowanie stało się już tradycją. Na obchody dożynkowe przybyli przedstawiciele samorządów, radni, sołtysi, członkowie Kół Gospodyń Wiejskich, mieszkańcy parafii Łosewo oraz zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta. Po Mszy na placu za plebanią zgromadzili się wszyscy uczestnicy dożynek. Była to okazja do wysłuchania głosu zaproszonych gości i próbowania przygotowanych lokalnych potraw.

W między czasie rozgrywane były mecze piłki nożnej i siatkowej. Mecz piłki nożnej rozgrywali ministranci kontra ich rodzice, zaś mecz piłki siatkowej Koła Gospodyń Wiejskich z Janowa kontra Koło Gospodyń Wiejskich z Niksowizny łącznie z mieszkańcami Łosewa. Obydwa mecze komentowane były przez proboszcza parafii Łosewo ks. Gabriela Jastrzębskiego. Mecz ministranci kontra ich rodzice zakończył się remisem, rzuty karne przyniosły zwycięstwo dla rodziców. W meczu piłki siatkowej zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Niksowizny i mieszkańcami Łosewa.

W części oficjalnej głos zabrali: Wójt Gminy Kolno Józef Bogdan Wiśniewski, Starosta Kolneński Tadeusz Klama, Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Adam Wojciech Sekściński. W wystąpieniach można było usłyszeć wiele serdecznych słów i życzeń skierowanych do rolników.

Między innymi Starosta Kolneński Tadeusz Klama życzył rolnikom pomyślności.

„Życzę Wam, żeby nadchodzący czas był zawsze dobry dla rolnictwa, żebyście się mogli rozwijać. Życzę Wam, aby następny rok był lepszy i obfitszy w plony.”  – powiedział Tadeusz Klama.

W tym dniu Starosta Kolneński udał się jeszcze do Borkowa na „III Dzień Sibrzaka” organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Borkowie.

III Dzień Sibrzaka w Borkowie