Zarząd Powiatu z absolutorium. Taką decyzję, jednogłośnie, podjęli podczas dzisiejszej sesji Radni. A to oznacza, że pozytywnie ocenili pracę Zarządu.

Starosta Kolneński, Tadeusz Klama, podziękował za taką decyzję i jednocześnie podsumował prace, które udało się wykonać w ciągu ostatniego roku. Podziękował też współpracownikom za działanie na rzecz Powiatu.

“Bardzo dziękujemy Radzie Powiatu za udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Kolneńskiego. Dla nas, członków Zarządu, to potwierdzenie, że realizujemy zaplanowane cele, a efekty tych prac są widoczne na terenie naszego Powiatu.

W ciągu ostatniego roku udało nam się zmodernizować ponad 12 kilometrów dróg, realizujemy też inwestycje na rzecz ochrony zdrowia. Został zmodernizowany Oddział Psychiatryczny w kolneńskim Szpitalu, usuwamy również bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami. W tej chwili budujemy windę przy Urzędzie Starostwa Powiatowego, a w kilku innych obiektach takie windy już istnieją.

Trzeba też pamiętać o inwestycjach, które trwają. Kontynuujemy budowę lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, trwa również remont i przebudowa Przychodni. Prowadzimy prace drogowe: drugi etap na drodze Stawiski-Jurzec, oraz Okurowo-Żebry na terenie Gminy Kolno.

Te inwestycje były możliwe, bo cały czas szukamy pieniędzy poza naszym budżetem, w funduszach rządowych i unijnych.

Chcę serdecznie podziękować pracownikom Starostwa i pracownikom wszystkich jednostek, wraz z osobami, które tymi jednostkami kierują, za pracę nad budżetem w 2022 roku.” - mówił Tadeusz Klama.

Podczas sesji Radni uczcili też minutą ciszy pamięć swojego zmarłego kolegi, Radnego, Remigiusza Bikowskiego.