Kilkudziesięciu uczniów ze Szkół Podstawowych z Powiatu Kolneńskiego walczyło o zwycięstwo w konkursie języka angielskiego. Rywalizowali pod koniec kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Kolnie, ale zwycięzców poznaliśmy dopiero teraz, po sprawdzeniu wszystkich prac.

 

Nagrodzono 7 uczniów: 

 

  1.   Wiktoria Szmigiel SP Ksebki
  2.   Julia Kajko SP 1 Kolno
  3.   Karol Kulczewski SP 2 Kolno
  4.   Zuzanna Odachowska SP 2 Kolno i Zuzanna Dąbkowska SP 2 Kolno
  5.   Paulina Michałowska SP Janowo
  6.   Patryk Rejnhard SP Mały Płock

 

Jak mówiła Wiktoria Szmigiel, dla niej konkurs był bardzo łatwy. A swoją przyszłość wiąże ze znajomością języka angielskiego. Zastanawia się nad nauką w szkole z profilem dwujęzycznym.

 

Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Kolneńskiego, Tadeusza Klamy. 

 

“To już czwarta edycja tego konkursu. Bardzo się cieszę, że wzięło w nim udział tak dużo uczniów. Jest to szansa na to, żeby młodzi ludzie sprawdzili swoje umiejętności i uwierzyli w siebie. Żeby mogli wykorzystać znajomość języka angielskiego do poznawania świata, zdobywania wiedzy. Jest to też promocja szkoły, w której odbywa się konkurs i mam nadzieję, że wielu jego uczestników zostanie jej uczniami.” - mówił Tadeusz Klama.

 

O znaczeniu języka angielskiego mówił też dyrektor I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Kolnie, Zdzisław Śliwecki.

 

“Język angielski to klucz do sukcesu nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Gratuluję wszystkim uczestnikom, zwłaszcza tym, którym udało się zająć najlepsze miejsca i ich opiekunom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.” - mówił Zdzisław Śliwecki.  

 

Wyróżnieni uczniowie jako nagrody otrzymali sprzęt elektroniczny.