230 milionów złotych dostały z budżetu państwa samorządy z Powiatu Kolneńskiego od 2019 roku. O pieniądzach, które pochodziły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład i Funduszu Dróg Samorządowych mówił podczas spotkania w Stawiskach poseł, Kazimierz Gwiazdowski

“Chcemy przede wszystkim pokazać to co się udało zrobić w ostatnich czterech latach, jakie środki zostały skierowane z rządu polskiego do polskiego samorządu i co się udało w tych latach zrobić, jakie inwestycje. W ostatnich czterech latach od 2019 do 2022 do Powiatu Kolneńskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład i Funduszu Dróg Samorządowych spłynęło około 230 milionów złotych.” - mówił Poseł, Kazimierz Gwiazdowski.

Dzięki tym pieniądzom można realizować wiele inwestycji bardzo ważnych dla mieszkańców - mówił Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

“To są bardzo duże środki i widać te pieniądze wszędzie, w każdej gminie. Widać pieniądze, które były włożone w inwestycje drogowe, oświatowe, społeczne, kulturalne i ochronę zdrowia. Z perspektywy inwestycji drogowych. Przez ostatnie 4 lata wykonaliśmy 41 kilometrów dróg za kwotę 48 milionów złotych. A biorąc pod uwagę środki zakontraktowane na 2023 rok to łącznie przez 5 lat będą to inwestycje za 74 miliony złotych i 50 kilometrów dróg. Takich środków jeszcze nigdy nie było.” - mówił Tadeusz Klama.

O tym jak istotne było wsparcie lokalnych samorządów mówili także Burmistrz Kolna, Andrzej Duda i Burmistrz Stawisk, Agnieszka Rutkowska.

“Jesteśmy na finiszu wielu inwestycji, o których marzyliśmy.  Modernizacja stadionu to jest ponad 20 milionów złotych - to bardzo ogromne środki dla takiego samorządu 10- 11-tysięcznego jak Kolno. Budujemy nowe drogi, mamy nowe ronda, będzie niebawem rozpoczęta inwestycja dotycząca obwodnicy miasta Kolno i myślę, że bez wsparcia zarówno z pieniędzy pochodzących z budżetu państwa jak i ze środków unijnych, nasze miasto nie mogłoby się tak rozwijać.” - mówił Andrzej Duda.

“Widać jak się zmieniły Stawiski w ciągu czterech lat. Około 65 milionów złotych, które zasiliły budżet gminy Stawiski wydaliśmy i na zadanie inwestycyjne, i na zadania miękkie typu wsparcie seniorów, szkolenia, spotkania integracje.” - mówiła Agnieszka Rutkowska.

Spotkania informujące o wysokości wsparcia, które trafiło do samorządów z budżetu państwa będą się odbywały cyklicznie w Gminach i Powiatach.