Współpracowali z Robertem Lewandowskim i Bayernem Monachium. Działająca w Powiecie Kolneńskim firma Aimcontrollers tworzy kontrolery do konsoli do gier. Dzięki temu stworzyli ok 60 miejsc pracy. Teraz sprzedają swoje produkty na całym świecie. Działalność tej firmy na lokalnym rynku jest przykładem sukcesu młodych ludzi i radzenia sobie w niełatwej rzeczywistości gospodarczej. Ale to także promocja Kolna i Powiatu - mówił Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

“Bardzo się cieszę, że taka firma działa na terenie powiatu kolneńskiego. Przede wszystkim dlatego, że stworzyła wiele miejsc pracy, a poza tym jest świetnym ambasadorem naszego regionu. Ze względu na współpracę ze znanymi organizacjami, klubami sportowymi, czy sportowcami jest bardzo popularna. A to może zachęcić innych przedsiębiorców do zainwestowania na terenie naszego Powiatu.” - mówił Tadeusz Klama.

Jak mówi prezes firmy, Maciej Góralczyk firma zajmuje się modyfikacją padów do konsoli.

“Zatrudniamy ok 60 ludzi, jesteśmy na rynku ok 8 lat. Robimy pady na konkretne zamówienie indywidualne naszych klientów, ale mamy też podpisane kontrakty, między innymi, z Bayernem Monachium, pracowaliśmy z Robertem Lewandowskim. Ale nasza główna działalność to kontrolery dla indywidualnych klientów. Opatentowaliśmy tył naszego pada, łopatki, które robimy i do tego będą wkrótce zmienne nakładki. Także klient będzie mógł kupić pada i zmieniać jego wygląd” - mówi Maciej Góralczyk.

Chcemy pokazywać lokalne firmy i mówić o ich działalności i sukcesach. Dlatego będziemy odwiedzali przedsiębiorców i opisywali ich działalność