Uroczystość otwarcia Hali Sportowej w Stawiskach zgromadziła wielu gości między innymi z Rządu, Sejmu, Województwa, Powiatu i lokalnego samorządu na czele z Burmistrzem Stawisk Agnieszki Rutkowskiej. Wszyscy mogli podziwiać nowoczesne wyposażenie obiektu.

Podczas uroczystości Burmistrz Stawisk Agnieszka Rutkowska zaprosiła do użytkowania obiektu wszystkich, nie tylko uczniów przyległej szkoły, ale także i mieszkańcom spoza gminy Stawiski.

„ten obiekt będzie służył nie tylko dzieciom, ale nam wszystkim, także mieszkańcom spoza naszej gminy, których oczywiście serdecznie zapraszamy. – powiedziała Agnieszka Rutkowska.

Na uroczystości Powiat Kolneński reprezentowali Starosta Kolneński Tadeusz Klama, Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Kolneńskiego Michał Kulczewski.

W wygłoszonym przemówieniu Starosta mówił o znaczeniu nowo powstałego obiektu nie tylko dla społeczności lokalnej.

„Jak to dumnie brzmi „Hala Sportowa w Stawiskach”, „gdzie jadę?”, „na Halę Sportową w Stawiskach”. Pani Burmistrz powiedziała, że ta hala „będzie dumą Stawisk”, ja powiem więcej „będzie wizytówką całego powiatu” – powiedział Starosta Kolneński Tadeusz Klama.

Hala sportowa powstała w przeciągu trzech lat. Budowę rozpoczęto w listopadzie 2019 roku. To pierwszy tego typu obiekt sportowy na terenie Gminy Stawiski. W ramach zadania powstały parkingi i dojazdy do hali, a teren wokół zagospodarowano oraz połączono ją z przyległą szkołą rozbudowanym łącznikiem. Warto zaznaczyć, iż w łączniku znajdują się nowe szatnie, świetlica, stołówki, czy też łazienki.

Wartość całej inwestycji z doposażeniem wyniosła 15 milionów złotych, w tym 10,7 miliona zostało pozyskane z zewnętrznych źródeł. 5 mln złotych z Ministerstwa Sportu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Sportowa Polska”. Ponad 1,2 miliona złotych od Marszała Województwa Podlaskiego ze środków PFRON. Ponad 4,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Inicjatyw Lokalnych.