W Zabielu odbyły się tegoroczne Dożynki Gminy Kolno. Podczas uroczystości odznaczono rolników za zasługi dla rolnictwa. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, którzy dziękowali rolnikom za ich ciężką pracę oraz wkład w budowie bezpiecznego państwa.

Powiat Kolneński reprezentował Starosta Kolneński Tadeusz Klama. W swoim przemówieniu wielokrotnie podkreślał jak ważne jest, aby dziękować nie tylko rolnikom lecz również ich rodzinom.

„Nie jest Wam teraz łatwo, rosną koszty produkcji, koszty utrzymania, ale dzięki swojej pracy, tej pracy rodzinnej, pokoleniowej. Gdzie pracują dzieci, rodzice i dziadkowie dajecie jeszcze radę. Dajecie radę wyciągnąć jakiś zysk i jeszcze inwestujecie.

Życzę Wam zdrowia i pomyślności. Wam i waszym rodzinom. Szczęść Boże.”  - powiedział Starosta Kolneński.

Po części oficjalnej dożynek zebrani mogli wysłuchać koncertu zespołów muzycznych oraz korzystać z przegotowanych atrakcji.