Hodowca koni z Grabowa wyróżniony

Ogier Ilicz, należący do Grzegorza Wiszowatego z Grabowa, w Powiecie Kolneńskim zdobył II miejsce w swojej kategorii, podczas XIV Wystawy Hodowlanych Koni Zimnokrwistych. Po dwóch latach przerwy w Janowie, w województwie Warmińsko-Mazurskim ponownie spotkali się najlepsi hodowcy.

Jak podkreślali organizatorzy, wystawa jest organizowana, żeby pokazać piękno koni zimnokrwistych, ale także przypomnieć tradycję hodowli tych zwierząt. Przypomnieli również o historii tych zwierząt, które towarzyszyły ludziom od wielu lat podczas pracy w gospodarstwie, a teraz są hodowane, żeby podtrzymać gatunek.

Gościem podczas wystawy był Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk, który pogratulował sukcesów hodowcy z Grabowa, a także wręczył mu list gratulacyjny.

“Cieszę się, że w naszym Powiecie są hodowcy, którzy kultywują tradycję i dbają o zachowanie takich gatunków koni. Kiedyś towarzyszyły one rolnikom podczas codziennych prac, teraz jest ich coraz mniej. Tym bardziej cieszy, że mamy osoby, które je hodują i to - jak widać - z sukcesami.” - mówił Karol Pieloszczyk.

Organizatorem wystawy był Gminny Ośrodek Kultury w Janowie.