Odcinkiem drogi po modernizacji, ale przede wszystkim nową świetlicą mogą się od dzisiaj cieszyć mieszkańcy miejscowości Tyszki-Łabno. Obie inwestycje zostały dzisiaj oficjalnie otwarte. 
 
Jak mówi sołtys Beata Kuliś-Nalewajek na obie inwestycje mieszkańcy czekali od dawna. I przyznaje, że miała wątpliwości co do świetlicy, bo jest to świetlica modułowa. Ale teraz może śmiało polecać ją wszystkim.

“Dzisiaj świętujemy otwarcie odcinka drogi. To bardzo trudny odcinek do remontu, bo tam trzeba było najpierw uregulować stosunki wodne. Ale firma się przyłożyła i teraz jest i pięknie, bezpiecznie i solidnie. 
 

“Jeżeli chodzi o świetlicę, to czekaliśmy na nią już ładnych parę lat i w końcu się udało.  Zastanawialiśmy się czy te moduły się sprawdzą, ale są naprawdę super. I to teraz ja innym ją polecam. Bo kiedyś, na początku, kiedy pan wójt zaproponował że może być taka świetlica, to tak nie byłam pewna, czy to jest dobry pomysł. Ale zadzwoniłam do województwa kujawsko-pomorskiego, gdzie taką świetlicy mają i pan sołtys, który tam właśnie urzędował mówi: budujcie. Teraz ja odbieram telefony od innych sołtysów i też mówi że budowali.” - mówi Beata Kuliś-Nalewajek.
 

Obie inwestycje to dowód jak ważna jest współpraca na wszystkich szczeblach samorządu - mówił podczas otwarcia Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.
 

“Z racji zajmowanego stanowiska jeżdżę po tych gminach i nie mogę się napatrzeć jak to wszystko się rozwija. Już nie wspomnę o mieście Kolno i o naszej gminie. O Gminie Kolno, która też jest jednym z liderów właśnie w innowacyjnym rozwiązywaniu tematu pochodzenia do inwestycji. Naprawdę bardzo, bardzo dużo się dzieje dzięki naszej osobistej współpracy. Wszyscy ze sobą współpracujemy: na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim i siebie wspieramy. Stąd sukces każdej gminy z osobna i sukces Powiatu. Ja pamiętam jeszcze wcześniej, kilka lat temu, rozmowy w tej miejscowości. Jeszcze w starym budynku szkoły, gdzie wtedy zapadła decyzja, że będziemy rozbierać i budować drugi obiekt. Ja dzisiaj dziękuję panu Wójtowi i Radzie za kontynuację tych działań. Macie państwo przepiękny obiekt, który będzie wam naprawdę długo służył.” - mówił Tadeusz Klama.
 

 Za aktywność w pracy na rzecz lokalnej społeczności dziękował obecny na otwarciu Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Marek Olbryś.
 

“Państwa miejscowość jest tylko 3 lata młodsza od Łomży, także wielki szacunek i jak takiej miejscowości można byłoby nie przeznaczyć pieniędzy żeby się rozwijała, żeby korzystała z dobrodziejstw dnia dzisiejszego. Przede wszystkim chciałem wam podziękować za aktywność, za to że chce wam się pracować na rzecz swojej miejscowości, swojej gminy. Za to bardzo serdecznie dziękuję.” - mówił Marek Olbryś.
 

Modernizacja drogi kosztowała 279 tys. zł, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 173 tys. zł.
 
Świetlica kosztowała 560 tys. zł. przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 360 tys. zł.