Szpital Ogólny w Kolnie zatrudnia lekarza z Ukrainy i szuka kolejnych pracowników z tego kraju.

Lekarzy, pielęgniarki, położne czy analityków medycznych. Na takie stanowiska szuka pracowników dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie. Ogłoszenie, które pojawiło się na stronie placówki zawiera też informację w języku ukraińskim - zobacz ogłoszenie.

Jak mówi dyrektor szpitala, Krystyna Dobrołowicz, na rynku brakuje pracowników o takich specjalnościach, dlatego postanowiła poszukać ich także wśród osób, które przyjechały w ciągu ostatnich tygodni z Ukrainy.

“Chodzi nam o emigrantów z Ukrainy. A jesteśmy zainteresowani zatrudnieniem lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników, których w tej chwili w Polsce jest bardzo mało na rynku, szczególnie lekarzy. Szpital cały czas współpracuje z lekarzami ze wschodu. Od czwartku szpital będzie zatrudniał panią doktor z Ukrainy, która ma pozwolenie na pracę w Szpitalu Ogólnym w Kolnie. Tak jak w każdym szpitalu, brakuje nam pielęgniarek i lekarzy każdej specjalności. Dlatego umieściliśmy to ogłoszenie.” - mówi Krystyna Dobrołowicz.

Szpital szuka także pracowników do ekipy sprzątającej czy opiekunów medycznych.

Wśród osób, które musiały uciekać z Ukrainy po tym, kiedy kraj został napadnięty przez Rosję są osoby o różnych zawodach. Wielu uchodźców od momentu przyjazdu do Polski szuka pracy. W tym gronie są także pracownicy medyczni.

“Nie wiemy jak długo potrwa wojna w Ukrainie. Dlatego musimy przygotować się do tego, że nasi goście zza wschodniej granicy zostaną w Polsce na dłużej. Jeżeli są wśród nich osoby, które mogą znaleźć zatrudnienie w kolneńskim szpitalu to bardzo się cieszymy. Dzięki temu te osoby będą miały pracę, a nasz szpital zyska pracowników, których teraz w placówce brakuje.“ - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

W tej chwili na terenie Powiatu Kolneńskiego jest 122. uchodźców z Ukrainy.