Obywatele Ukrainy mogą liczyć na nasze wsparcie. Jak pokazują ostatnie dni wszyscy chcemy pomóc i pomagamy Ukraińcom. Tworzymy miejsca, gdzie znajdą bezpieczne schronienie po opuszczeniu swojej Ojczyzny. Ale zbieramy także rzeczy, które są potrzebne uchodźcom oraz osobom, które zostały w swoim kraju i walczą z Rosjanami.

“Pamiętajmy, żeby wspierać tylko sprawdzone zbiórki i organizacje. To przykre, ale tragedię narodu ukraińskiego próbują wykorzystywać nieuczciwe osoby. Dlatego mam prośbę i apel. Wspierajmy organizacje, które znamy. Mogą to być organizacje z naszej miejscowości, gminy, czy powiatu, z którymi stykamy się osobiście i wiemy jak działają. Mogą to również być duże, ogólnopolskie organizacje, które znamy z wcześniejszych akcji. Zanim wesprzemy internetową zbiórkę pieniędzy, postarajmy się sprawdzić kto ją prowadzi i czy zbiórka jest wiarygodna.

Bardzo też dziękuję wszystkim, którzy pomagają naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. To pokazuje jak wielkie macie Państwo serca.”