Powiat Kolneński przygotował miejsca dla uchodźców

Samorządy z Powiatu Kolneńskiego przygotowały miejsca, które mogą przyjąć uchodźców z Ukrainy. Lokalizacjami zarządzają właściciele tych obiektów, a zabezpieczyli je wójtowie i burmistrzowie.

“To, co obserwujemy za naszą wschodnią granicą, jeszcze kilka dni temu było nie do pomyślenia. Dzisiaj solidaryzujemy się z obywatelami Ukrainy.

Wielu z nich, będzie szukało bezpiecznego życia poza granicami swojego kraju. To, co możemy zrobić my, mieszkańcy Powiatu Kolneńskiego, to zadeklarować wsparcie takim osobom. Na terenie Powiatu, gminy zabezpieczyły 60 miejsc, w trzech obiektach, do których mogą być kierowani uchodźcy z Ukrainy. Taką informację przekazaliśmy do odpowiednich służb. Musimy być solidarni z obywatelami wolnego i niepodległego kraju, który został napadnięty przez Rosję. Musimy im pomóc znaleźć bezpieczne schronienie.” - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.