Oddział Psychiatryczny Szpitala Ogólnego w Kolnie będzie rozbudowany. Rozpoczęły się już pierwsze prace związane z modernizacją. Zapowiadane były jesienią, teraz, po przeprowadzeniu wszystkich formalnych procedur można je było rozpocząć - mówi dyrektor Szpitala, Krystyna Dobrołowicz.

“Są remontowane 4 sale dla chorych. Są tam już zerwane posadzki i zrobione przygotowanie pod łazienki, bo w każdej sali dla pacjentów na Oddziale Psychiatrycznym będzie łazienka.

Natomiast na zewnątrz budynku są wylewane ławy pod planowaną budowę dodatkowych pomieszczeń. Będzie świetlica, będą Poradnie Zdrowia Psychicznego, będzie Poradnia Terapii Uzależnień i pomieszczenia przeznaczone na potrzeby Oddziału, których dotychczas nie mieliśmy.” – powiedziała Dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie Krystyna Dobrołowicz.

Działania te są kontynuacją projektu Poprawa jakości i dostępności i kompleksowości świadczeń medycznych udzielanych przez szpital Ogólny w Kolnie”.

Jak mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama, modernizacja Szpitala, jest priorytetem dla obecnego Zarządu Powiatu.

“Mieszkańcy Powiatu muszą mieć zagwarantowaną, najlepszą z możliwych, pomoc medyczną. Zwłaszcza czas pandemii pokazał, jak istotne jest również dbanie o zdrowie psychiczne. Także w tej dziedzinie mieszkańcy muszą mieć zagwarantowaną profesjonalną pomoc na najwyższym poziomie. Dlatego szukamy pieniędzy w różnych funduszach i projektach, żeby jak najmniej obciążając budżet Powiatu, rozwijać i modernizować Szpital.” - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Realizowany właśnie projekt rozpoczął się w październiku 2020 roku i ma być zakończony do końca kwietnia 2023 roku. Jego całkowita wartość to ponad 6 milionów złotych.