Trwają przygotowania do wybudowania nowej Hali Sportowej przy Zespole Szkół Technicznym w Kolnie. Rozpoczęły się już pierwsze procedury związane z inwestycją, czyli przygotowania do stworzenia dokumentacji projektu.

“W budżecie na 2022 rok zaplanowaliśmy wykonanie projektu budowy hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Kolnie. Dzisiaj jest tam mała sala, niewymiarowa, wymagająca modernizacji i przebudowy. Po dłuższej analizie doszliśmy do wniosku, że remont się nie opłaca. W ZST jest dużo młodzieży i zdecydowaliśmy, że lepsza będzie nowa, duża i nowoczesna Hala.” - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Po wyburzeniu obecnej, ma powstać nowa Hala Sportowa, jednokondygnacyjna o wysokości około 9 metrów. W dolnej części budynku będą pomieszczenia do obsługi hali takie jak: szatnie, natryski, magazyny sprzętu sportowego i pokoje dla kadry nauczycielskiej. W górnej części będzie miejsce dla widowni. Nowa Hala będzie połączona z istniejącym budynkiem szkoły.

Dotychczasowa sala jest niewielka i będzie musiała być rozebrana - mówi dyrektor ZST w Kolnie, Eugeniusz Gromadzki.

“Będzie rozbiórka starej sali, czyli tej, która obecnie funkcjonuje, o wymiarach 19 na 9 metrów. Jest to niewielka sala gimnastyczna, z lat 50-tych i jeżeli chodzi o jej przydatność i użyteczność, to w tej chwili jest ona słaba. Sala jest niska, może na niej ćwiczyć tylko jedna klasa. I nie jest wykorzystana do wszystkich dyscyplin sportowych.” - mówi Eugeniusz Gromadzki.

Na przygotowanie dokumentacji projektowej, w budżecie Powiatu zabezpieczono 130 tysięcy złotych.