Opiekują się dziećmi, które są w trudnej sytuacji i tworzą im dom. To rodziny zastępcze pomagają najmłodszym, których rodzice nie mogą, lub nie chcą opiekować się swoimi pociechami. Starają się ich zastąpić i zapewnić swoim podopiecznym bezpieczną i komfortową przyszłość

30 maja, w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego, Starosta Kolneński, Tadeusz Klama i jego zastępca, Karol Pieloszczyk, odwiedzili siedem rodzin zastępczych.

Dobro dzieci jest najważniejsze. Niestety nie zawsze mogą liczyć na bezpieczeństwo w swoich domach. A czasami los powoduje, że najmłodsi nie mogą mieć wsparcia swoich biologicznych rodziców. Wtedy zawsze z pomocą przychodzą rodziny zastępcze. Tworzą dzieciom dom, dbają o ich przyszłość i rozwój. Podarunki, które przekazaliśmy są tylko symbolicznym podziękowaniem za codzienną pracę. Dlatego chcemy jeszcze raz podziękować za to, co robicie każdego dnia” - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Na terenie Powiatu Kolneńskiego działa 12 rodzin zastępczych, które opiekują się 17 dziećmi.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego obchodzony jest od 2006 roku.