Trwają prace na ulicy Kolejowej w Kolnie. Drogowcy zakończyli już wylewanie nawierzchni na drodze, a także zrobili zjazdy na posesje i przepusty. Teraz powstaje ścieżka pieszo - rowerowa. Prace trwają na odcinku o długości blisko półtora kilometra. A to oznacza, że już niedługo inwestycja będzie zakończona. Wszystkie prace będą kosztowały ponad 5,5 miliona złotych.

“Inwestycję na ulicy Kolejowej mogliśmy zrealizować dzięki dużej dotacji, którą udało nam się zdobyć. Całość będzie kosztowała ponad 5,5 miliona złotych, a 3,3 miliona to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Staramy się na wszystkie realizowane przez Powiat inwestycje szukać pieniędzy z zewnątrz. W funduszach rządowych czy unijnych. Dzięki temu możemy zrobić znacznie więcej.

Droga, o której mówimy, miała nawierzchnię żwirową, z licznymi wybojami i wiecznie była zalewana wodą. Bardzo trudno było utrzymać przejezdność na tej drodze. W tej chwili wykonamy nową nawierzchnię asfaltową, z ciągiem pieszo-jezdnym dla rowerzystów, dla spacerowiczów, dla mieszkańców Kolna i wszystkich, którzy będą chcieli z tej drogi skorzystać.

Nowa nawierzchnia będzie miała szerokość od 6 do 7 metrów, a ciągi pieszo-jezdne około 2 metry szerokości na całym odcinku.” - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Ulica Kolejowa, mimo tego, że leży na terenie miasta, jest drogą powiatową i zarządza nią Starostwo.

Prace na tej ulicy potrwają do czerwca.