To będą najdłuższe wakacje w ich życiu. Tegoroczni maturzyści zakończyli rok szkolny. Przed nimi jeszcze egzamin dojrzałości, ale mogą już cieszyć się z wolnych dni.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się, między innymi, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Kolnie. W uroczystym apelu wziął udział Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Bądźcie dumni, że jesteście z Ziemi Kolneńskiej.

“ Mamy dużo szczęścia, że kiedy jesteśmy młodzi, trafimy w środowisko ludzi, od których możemy się uczyć. I dla Was takim środowiskiem jest właśnie ta szkoła, która nauczyła was bardzo wiele. Nie tylko tego: ile to jest dwa dodać dwa. Ale nauczyła Was, przede wszystkim, życia, zachowania i postępowania.

Taką wiedzę zdobywaliście i od siebie nawzajem, i od nauczycieli. Od wszystkich pracowników tej szkoły. Wychodzicie z niej już nie jako dzieci, tylko jako osoby dorosłe. Powtarzam wam to przy każdej okazji: żebyście byli dumni, że jesteście stąd, że jesteście z Ziemi Kolneńskiej. Żebyście zawsze byli pewni siebie i z podniesioną głową szli w ten świat, który na was czeka. Czeka na waszą młodość, inicjatywę, chęć jego zdobywania i poznawania.” - mówił Tadeusz Klama.

O wiedzy i doświadczeniu, które zdobyli maturzyści mówił też dyrektor liceum, Zdzisław Śliwecki. Podkreślał, że absolwenci rozpoczynają dorosłe życie. Ale szkoła dobrze ich do tego przygotowała.

Skończyliście dobrą szkołę.

“Nie tak dawno, to było cztery lata temu, widziałem was tutaj, kiedy z takimi przestraszonymi troszeczkę minami patrzyliście na to, co mówi do was dyrektor, jak wygląda ta szkoła. Z ciekawością to wszystko obserwowaliście. Cztery lata minęły, jak z bicza strzelił. Mam nadzieję, że ten okres będziecie wspominać bardzo dobrze, miło i serdecznie.

Jestem przekonany, że nauczyciele zrobili wszystko, żeby przygotować was do tego dorosłego życia, w które właśnie wstępujecie. Nie bójcie się go. Bądźcie dumni, uśmiechnięci. Pochodzicie z Kolna, skończyliście dobre liceum i tak naprawdę nie widzę przeszkód, żebyście mogli konkurować z każdym innym absolwentem innej szkoły.” - mówił Zdzisław Śliwecki.

Nagrody dla uczniów.

Podczas uroczystości w I LO Starosta Kolneński, Tadeusz Klama wyróżnił czterech uczniów. Laureatów finału szkolnego Powiatowego Konkursu Historycznego „Polska Piastowska”: Szymona Kędzierskiego i Kacpra Kowalewskiego. A także finalistkę etapu rejonowego Olimpiady wiedzy Ekologicznej, Oliwię Długozimę. Wyróżnienie, za wyniki w nauce, otrzymała również Dominika Remiszewska.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się także w Zespole Szkół Technicznych w Kolnie. Gościem podczas uroczystości był Wicestarosta Kolneński, Karol Pieloszczyk. Także on, w imieniu Starosty, wyróżnił jedną z uczennic. Nagrodę za wyniki w nauce otrzymała Wiktoria Krawczyk.