Zespół Szkół Technicznych w Kolnie podpisał umowę na zakup maszyn i urządzeń w ramach projektu „Nowy wymiar kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Technicznych w  Kolnie”. Wydarzeniu towarzyszył przedstawiciel Powiatu Kolneńskiego Starosta Tadeusz Klama. Umowę podpisano 23 września 2020 roku.

Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć maszyny i wywiązać się z umowy do 15 marca 2021 roku. Jest to już trzecia wyłoniona firma. Pozostałe dwie nie były w stanie wykonać zadnia, dlatego przetargi zostały unieważnione. Wartość projektu to około 2 ,5 miliona złotych.

W ramach zamówienia dostarczone mają zostać m. in. obrabiarki sterowane numerycznie, centra obróbcze w pięciu osiach, narzędzia i przyrządy pomiarowe, obrabiarki konwencjonalne, wyposażenie pracowni rolniczej, szkolenia dla nauczycieli do sterowania obrabiarek numerycznych.

„Myślę, że niewiele szkół będzie tak doskonale wyposażonych w sprzęt. Może to my będziemy pierwsi ”. – mówił dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Eugeniusz Gromadzki .

Dzięki realizacji projektu pracownie będą wyposażone na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu uczniowie poznają zaawansowane technologie poprzez korzystanie z nowoczesnych sprzętów.