Musimy wspierać nasz szpital

 

Musimy dodatkowo wspierać nasz szpital - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama. Powiat cały czas finansuje rozwój placówki, ale w czasie walki z koronawirusem jest to szczególnie istotne. Dlatego Zarząd Powiatu, zdecydował się przekazać dodatkowe pieniądze na sprzęt dla Szpital Ogólnego w Kolnie.

“Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców powiatu kolneńskiego i zapewnienia ciągłości opieki medycznej zdecydowaliśmy się wesprzeć nasz szpital i doposażyć w środki ochrony indywidualnej. Jest to niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa pracowników placówki.

Musimy pamiętać, że tylko dobrze zabezpieczony pracownik szpitala może udzielać pomocy potrzebującym.

Zarząd Powiatu zdecydował przeznaczyć na ten cel trzydzieści cztery tysiące złotych. Kupimy min maseczki, kombinezony, rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji. Czyli sprzęt, który najszybciej się zużywa i jest niezbędny dla pracowników szpitala, aby mogli bezpiecznie i skutecznie pracować.

Ponadto, na najbliższej sesji Rady Powiatu zostanie przedłożona uchwała dotycząca przekazania dodatkowych pieniędzy na potrzeby Szpitala. Mają być przeznaczone na zakup urządzenia do oczyszczania powietrza” - mówi Tadeusz Klama.

Jak dodaje dyrektor Szpitala, Krystyna Dobrołowicz, taka pomoc jest bardzo ważna. Dlatego, że tego typu produktów brakuje na rynku i placówka ma problemy z ich kupieniem. A są niezbędne do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania

“To są niezbędne materiały. A zamówienia w pierwszej kolejności otrzymują szpitale zakaźne. Trzeba jednak pamiętać, że każdy szpital, także ten, który nie jest zakaźnym, jest też narażony. Min przez pacjentów, którzy przyjeżdżają do nas z wysoką gorączką z zapaleniem płuc i my nie wiemy czy to jest wirus czy nie”

Szpital już teraz otrzymuje także wsparcie od osób prywatnych i firm, dodaje Krystyna Dobrołowicz

“Dostaliśmy jonizator na Izbę Przyjęć od właściciela firmy, która robi klimatyzację. Otrzymaliśmy 50 maseczek z firmy Hetman, a od Gabinetu Weterynarii 100 kombinezonów, płyn do dezynfekcji i chusteczki do dezynfekcji blatów.”

Takie wsparcie jest bardzo istotne i dlatego chce za nie szczególnie podziękować - mówi Starosta, Tadeusz Klama

“Chcę serdecznie podziękować ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie pomagają szpitalowi i leczącym się tam pacjentom. Robią to poprzez dostarczanie materiałów higienicznych, sprzętu dezynfekcyjnego, opasek i drobnego sprzętu medycznego. Bardzo serdecznie wam dziękuję!!!”