Śpiewają, tańczą i bawią nas swoimi skeczami kabaretowymi. W czasie 10 lat swojej działalności zespół wystąpił ponad 200 razy w kilkudziesięciu miejscowościach. W niedzielę świętował swoje urodziny i zgromadził w sali Kolneńskiego Ośrodka Kultury kilkusetosobową publiczność na dwugodzinnym występie.

Jak mówi jedna z członkiń zespołu, Bogumiła Ranik, “Kolneńskie Dziewczyny z Plusem” można zobaczyć na wielu scenach. Podczas festynów miejskich czy parafialnych, na dożynkach, jubileuszach, a nawet złotych godach małżeńskich.

“Występy bardzo nas cieszą. Często na ulicach, mieszkańcy Kolna dopytują się kiedy będziemy występowali. To przede wszystkim nasi rówieśnicy. Dla nas, występujących, każde takie pytanie to wielka mobilizacja. Dzięki temu mamy więcej sił i zapału, aby coś nowego przygotować” – mówi Bogumiła Ranik.

Zespół to wizytówka nie tylko miasta, ale i Powiatu - mówi Starosta Kolneński Tadeusz Klama

“Podziwiam te panie i tych panów, Bo w zwykły szary dzień wnoszą nam tyle radości uśmiechu i zawsze po swoim występie wprowadzają nas w świąteczny, artystyczny nastrój. Tak było i na koncercie jubileuszowym”.

Zespół podczas każdego koncertu, także urodzinowego, wychodzi na scenę bez tremy. Możemy oglądać występujących pełnych energii, entuzjazmu i w coraz to nowych strojach. A, co najważniejsze, czerpiących radość ze wspólnych występów. I tą radością zarażających publiczność.

“Dla wszystkich członków zespołu Kolneńskie Dziewczyny z Plusem wspólne dziesięć lat na scenie to na pewno wspaniała przygoda i przede wszystkim dobra zabawa. Przez te dziesięć lat zżyliśmy się jak jedna wielka rodzina” – dodaje Bogumiła Ranik.