10 kwietnia 2019 roku, w IX rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem, o godz. 8.00 w Kościele Rzymskokatolickim pw. Św. Anny w Kolnie odprawiona została Msza Święta za tragicznie zmarłych śp. Parę Prezydencką – Lecha i Marię Kaczyńskich oraz  pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Mszę świętą celebrował Ks. Dziekan Stanisław Uradziński i Ks. Artur Akimowicz.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Starosta Kolneński Pan Tadeusz Klama, Wicestarosta Pan Karol Pieloszczyk oraz Sekretarz Urzędu Miasta Kolno Pan Mirosław Bajorek. Pod tablicą poświęconą ofiarom katastrofy smoleńskiej przedstawiciele władz duchownych i samorządowych złożyli okolicznościowe wiązanki i zapalili znicze.

W katastrofie Smoleńskiej zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.