Międzyszkolne Zawody z Pierwszej Pomocy to przedsięwzięcie organizowane w celu popularyzacji i kształtowania umiejętności udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży szkolnej oraz odpowiednich reakcji w sytuacjach zagrożenie życia, bądź zdrowia ludzkiego. Tegoroczna edycja odbyła się 5 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych im. S. Wyszyńskiego w Kolnie, było to czwarte tego typu wydarzenie w Kolnie.

Zawody zorganizowała Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy. Współorganizatorami byli: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie, Zespół Szkół Technicznych im. Kar. S. Wyszyńskiego w Kolnie, Firma RobMED Robert Niebrzydowski, Grupa Ratownicza Medival Białystok, Firma KursyMazury - ratownictwo medyczne, Komenda Powiatowa Policji w Kolnie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kolnie oraz Dj Damian M.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Podlaski - Bohdan Paszkowski, Marszałek Województwa Podlaskiego - Artur Kosicki, Starosta Kolneński - Tadeusz Klama, Burmistrz Miasta Kolno - Andrzej Duda, Wójt Gminy Kolno - Józef Bogdan Wiśniewski, Prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie - Krzysztof Kajko, Agro Expres - Wojciech Jermacz, Firma Medialno-Reklamowa Caterina.

Zawody składały się z dwóch części: teoretycznej – testu, praktycznej – scenek ratowniczych, do których przystąpiło 30 drużyn reprezentujących szkoły z terenu powiatu kolneńskiego i łomżyńskiego. Poprzez rozpowszechnianie umiejętności pierwszej pomocy organizatorzy przedsięwzięcia chcieli przekonać uczestników do tego, że reagowanie w przypadku zagrożenia życia, bądź zdrowia ludzkiego jest niezwykle ważne. Dzięki współpracy z jednostkami Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolnie, młodzież miała możliwość zapoznania się ze specyfiką zawodu strażaka oraz policjanta. Dodatkową atrakcją były wozy strażackie i policyjne, jak również możliwość zapoznania się z zasadą działania sprzętu specjalistycznego jednostek wykorzystywanym na co dzień w służbie.

W kategorii Szkoły średnie i gimnazja  udział wzięły następujące szkoły:

- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie,

- Gimnazjum w Zabielu,

- GM w Grabowie,

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolnie,

- Zespole Szkół Technicznych im kar. S. Wyszyńskiego w Kolnie.

W kategorii Małoletni Ratownik:

- Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie,

- Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Kolnie,

- Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wykowie,

- Szkoła Podstawowa w Zaskrodziu,

- Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Turośli,

- Szkoła Podstawowa w Ptakach,

- Szkoła Podstawowa nr 4 im. Gen. Władysława Andersa w Łomży.

Zwycięzcy kat. Szkoły średnie i gimnazja:

Nazwa szkoły

Liczba punktów