W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kolnie odbyła się XXVIII sesja Rady Powiatu Kolneńskiego. W porządku obrad najważniejszym punktem była uchwała w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2017r. Zmiany w budżecie dotyczyły przed wszystkim zwiększenia środków finansowych na:

- ul. Kolejową w Kolnie – środki otrzymane z budżetu Miasta Kolno 43 434,00 zł.,

- drogę gminną Łebki Duże-Marki i m. Golanki 237 153,00 zł (pomoc finansowa z powiatu dla Gminy Grabowo),

- drogę powiatową Nr 1862B Grabowo-Konopki Białystok 237 153,00 zł (pomoc finansowa Gminy Grabowo dla powiatu).

W dalszej części obrad przyjęto uchwałę zmieniającej uchwałę  w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla szkół publicznych oraz niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych prowadzonych przez inny organ niż jednostka samorządu terytorialnego na terenie Powiatu Kolneńskiego, oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania, oraz terminu i sposobu rozliczenia dotacji.