Kolejny odcinek drogi powiatowej zmodernizowany.

Kolejna droga w Powiecie Kolneńskim jest zmodernizowana. Dzisiaj oficjalnie przekazano do użytku odcinek drogi o długości 2,5 kilometra między miejscowościami Rogienice Wypychy i Kołaki Strumienie.

Przed rozpoczęciem inwestycji droga była w bardzo złym stanie technicznym. Widoczne były liczne spękania, ślady napraw, a pobocza były nieregularne i nierówne. Jej stan znacznie obniżał komfort jazdy na drodze.

“Teraz na zmodernizowanym odcinku jest nawierzchnia asfaltowa o szerokości 5,5 metra. Przebudowane są skrzyżowania z przyległymi drogami, a zjazdy na działki mają nawierzchnię z betonu asfaltowego. Odbudowano też istniejące rowy odwadniające i wykonano przepusty pod zjazdami. Jest też nowe oznakowanie pionowe i poziome.” - mówi dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kolnie, Grzegorz Kulągowski.

Inwestycja kosztowała ponad 5 milionów złotych.

“Staramy się szukać pieniędzy na modernizację dróg poza budżetem powiatu. Dzięki temu dysponując tymi pieniędzmi, które mamy, razem z dofinansowaniami, możemy zrealizować więcej inwestycji i zmodernizować więcej dróg. W przypadku tego odcinka, który oddajemy dzisiaj do użytku - koszt całej inwestycji to 5 milionów złotych, a 2,5 miliona to pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.” - mówi Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

W tym roku Powiat Kolneński zmodernizuje drogi za ……..