Starostwo Powiatowe w Kolnie

Impreza z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jurca, które zafundowało dzieciom z okazji ich święta bardzo wiele atrakcji. Było malowanie twarzy, przeciąganie liny, zawody drużynowe z piłkami i pachołkami, skoki na skakance, skoki w workach. Na koniec każdy mógł skosztować kiełbaski z grilla oraz domowych wypieków. Agnieszka Patalan
FOTO DO POBRANIA Z  naszjurzec.jimdo.com

 

 

 

"Stowarzyszenie Przyjaciół Jurca" zostało założone 18 lipca 2012r. Obecnie mamy 31 członków i jednego członka honorowego. Siedziba naszego Stowarzyszenia znajduje się w Jurcu Szlacheckim, który to położony jest na terenie gminy Stawiski, powiatu Kolneńskiego. Stowarzyszenie zostało powołane przez grupę osób, mających wspólne zainteresowania wspierania publicznego dobra. A naszym głównym  celem jest zintegrowanie mieszkańców trzech wsi: Jurca Szlacheckiego, Jurca Włościańskiego i Jurca Folwark oraz działalności opiekuńczo, oświatowej, edukacyjnej, kulturalnej, zdrowotnej i społecznej wśród społeczności wiejskiej, lokalnej opartej na działalności społecznej członków.

Współpracujemy z OSP Jurzec Wł. oraz Kołami Gospodyń Wiejskich ze wsi:
Dzięgiele, Rostki i Poryte, które położone są na terenie gminy Stawiski,a także zaprzyjaźnieni jesteśmy ze Stowarzyszeniem Sportowo-Jeździeckim im.10 Pułku Ułanów Litewskich z Grabowa.

W naszej działalności pomaga nam i wspiera nas Gmina Stawiski wraz z Burmistrzem Stawisk Markiem Waszkiewiczem.

więcej informacji z działalności stowarzyszenia:
naszjurzec.jimdo.com