Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z powiatu kolneńskiego otrzymali czeki z przyznanej dotacji z województwa podlaskiego. W budynku KOKiS w Kolnie wicemarszałek województwa Marek Olbryś przekazywał przedstawicielom samorządów lokalnych oraz strażakom czeki. Marszałkowi towarzyszyli Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski oraz radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Wojciech Adam Sekściński. Otrzymane przez strażaków fundusze mają być przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania.

Powiat kolneński otrzymał 171 tysięcy złotych w tym:

Gmina Grabowo – 25 000 zł
Gmina Kolno – 26 000 zł
Gmina Mały Płock – 20 000 zł
Gmina Turośl – 35 000 zł
Gmina Stawiski – 30 000 zł
Miasto Kolno – 35 000 zł

Wicemarszałek podziękował strażakom OSP za ich zaangażowanie nie tylko przy pożarze, czy wypadku na drodze, ale i za służbę dla samorządów.

Te symboliczne czeki, które dzisiaj państwu rozdamy są podziękowaniem od sejmiku województwa podlaskiego za państwa wkład pracy, który wnosicie do samorządów. Ta kwota w skali województwa to ponad trzy miliony złotych. Dwa i pół miliona dla Ochotniczych Straży Pożarnych, a pół miliona za gaszenie pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym. – powiedział wicemarszałek województwa Marek Olbryś.