29 marca 2019 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W eliminacjach powiatowych, które otworzył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kolnie bryg. Paweł Pupek, udział wzięło 16 uczniów reprezentujących placówki oświatowe z trzech gmin oraz miasta Kolna. Rywalizacja młodzieży odbywała się w trzech kategoriach:

I grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy I-VI,

II grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII i gimnazjum,

III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Komisja w składzie: bryg. Paweł Pupek, asp. Maciej Jasiewicz, Pani Bożena Łosiewska, Pani Agnieszka Florczykowska oraz Pan Michał Sobociński w wyniku przeprowadzonych eliminacji do udziału w etapie wojewódzkim Turnieju wyłoniła po dwóch uczestników z każdej grupy wiekowej:

I grupa – Anna Olechowska, Dawid Malinowski – SP w Porytem,

II grupa – Karolina Tereszczak – ZSP w Stawiskach, Justyna Podchul – Gimnazjum w Kolnie,

III grupa – Łukasz Kleczyński, Dominika Łuba – I LO w Kolnie.

Na zakończenie eliminacji wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane dzięki środkom przekazanym przez Komenda Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczali: Wicestarosta Kolneński – Karol Pieloszczyk, Komendant Powiatowym PSP w Kolnie bryg. Paweł Pupek.

Laureaci będą reprezentować powiat kolneński w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 25 kwietnia br. w Ciechanowcu.

Życzymy powodzenia !!!

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Sielawa