„Fotografia to moja pasja. Zatrzymuję w kadrze, ciekawe miejsca i wydarzenia, żeby po latach wróciły w naszych wspomnieniach – ocalone od zapomnienia”/Sylwester Nicewicz/

Słowa te stały się mottem, credo wernisażu fotografii P. Sylwestra Nicewicza pt. „MOJA MAŁA OJCZYZNA- miejsca i wydarzenia”, który odbył się 23 stycznia b.r., o godz. 1700 w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Kolnie.
Na otwarcie wystawy przybyli Starosta Kolneński P. Tadeusz Klama, Wicestarosta Kolneński P. Karol Pieloszczyk, goście z Kolna, Małego Płocka, Stawisk; w wydarzeniu uczestniczyło wiele zainteresowanych przedsięwzięciem osób.
Twórca fotografii, z nieukrywanym entuzjazmem, czarował słowem opowiadając o swoich pasjach. O każdym zdjęciu, uczestnicy wernisażu, mieli możliwość usłyszenia odrębnej historii miejsca lub wydarzenia; niejednokrotnie bardzo wzruszającej, urzekającej, humorystycznej lub gloryfikującej wyjątkowe miejsce.
Tematyka fotografii, przedstawiona na wystawie, prowokowała do refleksji, dywagacji, różnorodnych interpretacji, kwintesencji, przedstawiania subiektywnych koncepcji odbiorców. Goście uczestniczący w otwarciu wystawy, wnikliwie, z wielką uwagą i zainteresowaniem, obejrzeli projekt albumu, zaprezentowany przez autora, pt. „Kozioł w Dolinie Pisy i okolice – ciekawe miejsca i wydarzenia”, który nawiązywał i uzupełniał wystawę.
Na wernisażu, z bardzo bogatego zasobu, autor zaprezentował 72 prace, ściśle związane z tytułową problematyką.
Piękne, godne podziwu, fenomenalne, znakomite, urocze, wyśmienite prace – w ten sposób uczestnicy reasumowali spotkanie z fotografią P. Sylwestra Nicewicza.
To było ciekawe popołudnie. Fascynujący czas dla gości, autora wernisażu i organizatorów.