W Szkole Podstawowej im. Stanisława Krupki w Lemanie 4 października 2018 r. o godz. 1000 odbył się XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2018”. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z powiatu kolneńskiego. Organizatorem konkursu jest Maria Czyż - nauczycielka języka polskiego i angielskiego w Szkole Podstawowej w Lemanie przy współpracy Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Krupki w Lemanie. Tegoroczna edycja odbyła się pod patronatem Starosty Kolneńskiego oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

W konkursie wzięło udział 62 uczniów reprezentujących 21 (z 23) szkół z powiatu kolneńskiego. Jak wynika z tych liczb konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością wśród nauczycieli i uczniów szkół podstawowych z naszego powiatu.

Tegorocznymi zwycięzcami zostali:
I miejsce ex aequo – Dominika Biedka z SP nr 1 w Kolnie, Emilia Kiełczewska z SP w Stawiskach, Michał Truszkowski z SP w Konopkach Monetach i Lena Wołczyńska z SP w Grabowie.
II miejsce – Gabriela Konopka z SP w Konopkach Monetach.
III miejsce – Monika Dęby z SP w Stawiskach.

Ponadto przyznano 18 wyróżnień. Finaliści tegorocznego konkursu otrzymali wiele wspaniałych nagród książkowych – 24 szt. (encyklopedii i słowników) dzięki finansowej pomocy Starosty Powiatu Kolneńskiego, Burmistrza Miasta Kolno, Burmistrza Miasta Stawiski, Wójta Gminy Grabowo, Wójta Gminy Kolno, Wójta Gminy Mały Płock i Wójta Gminy Turośl. Uroczystość podsumowania XVI edycji konkursu zaszczycili swoją obecnością: pan Stanisław Wiszowaty – Starosta Powiatu Kolneńskiego, pan Krzysztof Rafałowski – Burmistrz Miasta Stawiski, pan Stanisław Szymańczyk - Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Gminy Kolno, pani Ewa Okurowska – z-ca Naczelnika Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Kolno, pan Andrzej Paliwoda – Kierownik Zespołu Obsługi Szkół Gminy Turośl, Ksiądz Roman Zaręba – Proboszcz Parafii Leman, pan Dariusz Lemański – Radny Gminy Turośl oraz dyrektorzy z kilku szkół naszego powiatu.