Tegoroczne powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Zespole Szkół Samorządowych w Zabielu. Uczestników turnieju przywitał Piotr Glinka Sekretarz Powiatu Kolneńskiego. Do konkursu przystąpiło łącznie dwanaście drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu kolneńskiego, które uzyskały najlepsze wyniki w eliminacjach międzyszkolnych. Pierwszy etap zawodów polegał na rozwiązaniu testu, zawierającego pytania dotyczące zagadnień ruchu drogowego. Po części pisemnej, zawodnicy musieli wykonać zadania praktyczne, w skład których wchodziło pokonanie rowerowego toru przeszkód.

W trakcie turnieju funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kolnie wraz z ratownikami Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy w Kolnie przekazali uczestnikom turnieju zasady bezpiecznego poruszania się rowerzystów oraz pieszych na drogach publicznych, jak również poinformowali o skutkach zdrowotnych wypadków drogowych i przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które ufundowali: Stanisław Wiszowaty- Starosta Kolneński, Józef Bogdan Wiśniewski - Wójt Gminy Kolno, Andrzej Duda – Burmistrz Miasta Kolno oraz Cezary Kisiel – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.

Wyniki w kategorii szkół podstawowych:

Miejsce I – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wykowie

Miejsce II – Szkoła Podstawowa w Zabielu

Miejsce III– Szkoła Podstawowa w Zaskrodziu

Wyniki w kategorii szkół gimnazjalnych:

Miejsce I – Gimnazjum w Zabielu

Miejsce II – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie

Miejsce III – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Małym Płocku

Jak co roku szczególne słowa podziękowania skierowane były do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, Pani Ewy Lipnickiej Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Zabielu oraz opiekunów uczniów za pomoc i zaangażowanie w współorganizowaniu turnieju.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju, zwycięzcom gratulujemy a drużynom, które zajęły pierwsze miejsca w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych, życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach wojewódzkich.