Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kolnie informuje, o możliwości ubiegania się o roczne stypendium w Programie Pomocy Dzieciom realizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.

Program Pomocy Dzieciom skierowany jest do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym i nie ukończyły 25 roku życia. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia składają drogą elektroniczną wniosek. Następnie po analizie wniosków pracownik stowarzyszenia kontaktuje się z rodzinami, wstępnie zakwalifikowanymi do programu, które kompletują potrzebną dokumentację i przesyłają do weryfikacji.

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin - jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Przyznane świadczenie pieniężne (stypendium) nie wymaga żadnego rozliczania i dokumentowania wydatków. O przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków decyduje rodzina.

Wnioski przyjmowane będą do dnia 5 kwietnia 2018 roku
  

Wszystkie informacje na stronie internetowej: www.dla-dzieci.spes.org.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Organizacja Katolicka ∙ Organizacja Pożytku Publicznego

Katowice ul. Kościuszki 46

tel. 32 205 38 80

www.spes.org.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.