W piątek 30 kwietnia w Kolnie, na terenie Parku Inwestycyjnego odbyła się konferencja prasowa. Dotyczyła ona Krajowego Planu Odbudowy. Udział w niej wzieli Poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski oraz przedstawiciele Samorządów Powiatu Kolneńskiego: Starosta Kolneński Tadeusz Klama, Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk, Burmistrz Kolna Andrzej Duda, Burmistrz Stawisk Agnieszka Rutkowska, Wójt Gminy Kolno Józef Wiiśniewski.

Na konferencji poruszono temat inwestycji w powiecie kolneńskim. Polska w ramach funduszy europejskich otrzymać ma 770 miliardów złotych. Z tej kwoty 5,5 miliarda przypada na województwo podlaskie. Poseł Kazimierz Gwiazdowski poinformował zebranych o szczegółach projektu i zachęcił do jego poparcia.