Trwa kwalifikacja wojskowa rocznika 2002. Komisje lekarskie oceniają stan zdrowia potencjalnych żołnierzy. Przed Powiatową Komisją Lekarską będzie musiało się stawić 296 osób, z czego 15 to kobiety. W tej grupie 214 to osoby z rocznika podstawowego, czyli z 2002 roku. Pozostali to starsi, którzy np. nie mają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Celem kwalifikacji wojskowej jest określenie, w oparciu o badania przeprowadzone przez powiatowe komisje lekarskie, stopnia zdolności do czynnej służby wojskowej mężczyzn i kobiet, podlegających temu obowiązkowi.

Kwalifikacja w powiecie kolneńskim trwa od 7 kwietnia 2021 r. do 20 kwietnia 2021. Stawienie się na nią jest obowiązkowe, a nieobecność trzeba usprawiedliwić - w przeciwnym razie grozi grzywna lub doprowadzenie przez policję. Powiatowa Komisja Lekarska nr 7 ma siedzibę w budynku Starostwa Powiatowego w Kolnie.